Select Page

Juhend

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus kutsub kõiki Eesti koole ja lasteaedu osalema VVV matkamängus 2022!

Matkamängus osalemiseks võib valida ükskõik millise kooli või lasteaia lähedal oleva matkaraja.

Matkamängul saab osaleda  kuni 1. aprillini 2021. Matkamängu suureks plussiks on see, et matka toimumise aja saab iga lasteaiarühm või kooliklass ise vabalt valida. Kui täna sajab paduvihma või kraadiklaas näitab suurt külma, saab lihtsalt leppida lastega kokku uus matkapäeva aeg.

Matkamängu teema aastal 2022 on elurikkuse kaitse.

Kuidas teema matkamängu ja looduses õppimisega siduda, jääb iga osaleja klassi/rühma otsustada. Meie jääme huviga ootama matkade kokkuvõtteid.

Matkamängus saavad osaleda
• Lasteaiarühmad
• Algklassid
• Põhikooli klassid
• Gümnaasiumi klassid

 •   Noortekeskused

Osalevate klasside ja lasteaiarühmaade hulk ühest lasteaiast/koolist ei ole piiratud.

Kuidas toimida?
Kui sul tekkis soov osaleda VVV matkamängus, siis toimi alljärgnevalt:

 1. Kasvataja või õpetaja registreerib matkamängus osalemise minnes VVV LASTE matkamängu kodulehel https://vvvs.ee/matkamang-lastele_/ lingile registreeri ning registreerib matkamängus osalemise, täites registreerimise tabeli. Täpsemad juhised registreerimiseks leiad lingilt registreeri.
  VVV matkamängust osalemiseks lisa tabelisse kõik vajalikud andmed:
  lasteasutuse nimi
  lasteasutuse postiaadress
  rühm või klass

matkamängus osalejate arv
registreerunud õpetaja/kasvataja nimi ja kontaktid (tel). PALUME KINDLASTI LISADA OSALEJATE ARV JA KLASS VÕI RÜHM. PALUME KA REGISTREERIJAL ARVESTADA, ET KUI JUHENDAJAID ON MITU, SIIS PALUN LISAGE SEE INFO KONTAKTIDE JUURDE., SEE INFO LUBAB MEIL HILJEM MÕLEMAT JUHENDAJAT TÄNADA.  ÜLLATUS GRUPILE POSTITATAKSE REGISTREERUNUD ÕPETAJA NIMELE!

OLEME TÄNULIKUD, KUI MATKA KOKKUVÕTTES TOOTE SAMUTI ÄRA KOOLI/LASTEAIA JA KLASSI/RÜHMA, OSALEJATE ARVU, MATKARAJA PIKKUSE JA JUHENDAJATE NIMED.

Pärast teiepoolset registreerimist saabub teie meiliaadressile teade, et olete registreeritud osalemiseks VVV matkamängus.

PALUN KIRJUTAGE REGISTREERIDES ÜLESSE kasutajatunnus ja PAROOL:

Neid saate edaspidi kasutada oma matkast materjalide lisamiseks lingil LOGI SISSE Kui teadet ei saabu, palun kontrolli oma arvuti rämpsposti.

 1. Kui matkal käidud, koostage koos lastega kokkuvõtte matkast, kasutades selleks matkal tehtud fotosid, joonistusi, kirjutisi, taimi jms. Valminud matkakokkuvõte tuleb seejärel edastada VVV SA-le. Seda võib teha mitmel viisil
  • Postitades postiaadressile: Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus, Voika 23, Nõo 61601, Tartumaa. SOOVITAME LISADA SEL JUHUL KOKKUVÕTE KA MATKAMÄNGU LEHELE.
  • Edastades meilile sihtasutus@vvvs.ee– seda tehke viimases hädas, kui tõesti hakkama ei saa.
  • Meile kõige sobivam on, kui lisate oma rühma/klassi materjali matkamängu lehel lingiga Logi sisse.

MATKAMÄNGU SISESTADES PALUN JÄLGI MATKANÄNGU LEHEL PUNASEGA TOODUD JUHISEID.

Pane matkamängu sissekandele pealkiri, kindlasti lisa pealkirja sulgudesse asutuse nimi. Näiteks niiviisi: Kevadet otsimas (Lasteaed vahvad lapsed)

Matkamängu sisestades matkamängu lehele saate te ise ja ka teised matkamängus osalejad lugeda muljeid teie matkast KOHE.

Lingil Logi sisse saate lisada ka matka kokkuvõtet failina. Saate seda teha teile sobivas failiformaadis. Üles on võimalik laadida ka PDF formaadis faile.

Lisaks tekstile on siin võimalus lisada ka pilte ja jutte matkast. Üles laetavate piltide eelistatud vormingud on jpg, png, gif.

Meie palve teile: Palun jälgige, et pealkirjades ei ole täpitähti.  Seega valige piltidele ja failidele täppideta pealkirjad ja üleslaadimine on lihtne.
Loodame, et kõik matkamängus osalejad saavad kolmest eelpoolnimetatud variandist valida endale sobivaima. Valida võib ka kaks varianti: saates kokkuvõtte VVV SA-le posti teel (seda soovitame teha, kui tunnete, et teie koostatud kokkuvõte jätab hindajatele parema mulje just kohale saadetuna – selliselt on võimalus lisada laste töid, joonistusi ja märkmeid) ja lisades selle ka lingile Mida nägime? (et ka teistele oma kogemusi jagada).

VVV SA-le meeldiks, kui posti teel saadetavad kokkuvõtted oleksid lühikokkuvõtetena nähtavad ka kodulehe kaudu teistele huvilistele. Juhime osalejate tähelepanu, et meili ja posti teel edastatud kokkuvõtted osalevad matkamängus, kuid korraldajad ei võta endale kohustust neid matkamängu kodulehele sisestada.
Posti või meili teel edastatud kokkuvõtte puhul edastab VVV SA teile teate, et kokkuvõte Teie matkast on kohale jõudnud. Matkamängu kokkuvõtte kodulehe kaudu sisestades, on see kohe pärast sisestamist kõigile näha.
Matka kokkuvõtte peab VVV SA-sse jõudma 1. aprilliks 2022.

 1. VVV SA juhtkond vaatab saabunud matkade kokkuvõtted üle ja teeb teatavaks 15 rühma/klassi, kes saavad valida endale sobiva õppeprogrammi või matka 30. aprilliks 2021. Võitjad pannakse ülesse VVV matkamängu lingile Auhinnad. Võidetud matk/õppeprogrammi läbiviimiseks saab aja valida ajavahemikul 30. aprill kuni 31. oktoober 2022. Võidetud matka/õppeprogrammi pikkuseks on 2-3 tundi. Valitud aeg peab olema sobilik mõlemale osapoolele.
  VVV õppeprogrammidega on võimalik tutvuda VVV SA kodulehel https://vvvs.ee/oppeprogrammid/. Auhinnamatka looduses pakume Vapramäe matkarajal, Viti ja Haldjate/Seikluste rajal Vitipalus ja Tervislike eluviisisde matkarajal Vellaveres.

Võidavad kõik                            
Selles matkamängus osalemisel kaotajaid ei ole. Kõik matkamängus osalejad grupid saavad kingituseks üllatuse. Igale osalenud grupile 1 üllatus. Üllatused edastame posti teel 15. maiks. KUI ÜHEST KOOLIST/LASTEAIAST OSALEB MITU GRUPPI; PALUME NEED MATKAMÄNGU KESKKONNAS ERALDI REGISTREERIDA (see on vajalik grupile auhinna edastamiseks)
14 tublimat saavad osaleda lisaks VVV poolt pakutavas õppeprogrammis/matkal. VVV SA poolt on tasuta õppeprogrammis/matkal osalemine ja transpordi kompensatsioon suuruses 75 eurot.
Kõik osalejad saavad teada, et matkata ja õues õppida on ka talvel mõnus!

VVV tunnuslause on: Elamus loodusest! Kutsume kõiki õpetajaid-kasvatajaid koos oma klassi või lasteaiarühmaga saama elamust looduses olemisest!