Warning: Undefined variable $template_directory in /data05/virt69677/domeenid/www.vvvs.ee/htdocs/wp-content/themes/Divi-child/functions.php on line 25
Retkejuhid | Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus - Matkad, matkarajad, õppeprogrammid, loodusturism
Select Page

Retkejuhid

Aini

Aini köidab oma sõbraliku ja sooja olemusega kõiki retkelisi. Tema südames on alati esikohal lapsed ja loodus. Olles iseõppijana teinud selgeks lindude hääled, oskab ta neid arusaadavalt õpetada ka retkelistele. Aini viib enamasti läbi õppeprogrammi „linnud“. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: tore, sõbralik juhendaja, lõbus ja hooliv. Aini on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia metsanduse eriala ning sel erialal ka terve aja töötanud.

Aini tegeleb koduses majapidamises põlispõllundusega ning osa saadusi müüb jõudumööda ka Tartu turul.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2008. aastast.

Anneli

Anneli on rõõmsameelne retkejuht, kelle positiivsus nakatab ka programmil käijaid. Anneli viib läbi „matemaatikaprogrammi“, mis on aktiivne ja mänguline. Käsitööhuvilisena on ka tema programmis põnevaid elemente. Anneli on töötanud juba 30 aastat hambaarsti assistendina. Ennast on ta iseloomustanud kui rahutut seiklejat, kellele meeldib reisida ja uusi asju proovida.

Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: sõbralik, avatud, selge diktsiooniga, rõõmsameelne. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.aastast.

Annereet

Annereet on laia silmaringiga, osates vastata mistahes õpilastel tekkinud küsimustele. Hea loodusetundmine ja pikaajaline giidikogemus teevad tema programmid põnevateks ja harivateks. Annereet viib enamasti läbi „orienteerumisprogrammi“, kuid temaga võib kohtuda ka „Vellavere“ või „sügise“-, „kevade“ programmide läbiviimisel. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: väga kompetentne, teadmisi ladusalt edasiandev, sõbralik ja hooliv. Annereet omab loodusteaduse magistrikraadi (Geograafia)  (MSc).

Ta on kirglik rändaja, reisija nii Eestis kui ka terves maailmas.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast.

Evelin

Evelin haarab õpilasi programmidel oma entusiasmiga ning toredate näidetega igapäevaelust. Enamasti võib Eveliniga kohtuda looduslaagrites, kuid vahel teeb ta ka õppeprogramme „liblikad“, „ööputukad“, „kobras“. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: energiline, oskab lühikese aja jooksul palju õpetada, ka lisainfot anda.

Evelin on Haridusteaduse magister (MA) –  eripedagoog-nõustaja ja gümnaasiumi loodusteaduste õpetaja (bioloogia, geograafia). Bakalaureus on omandatud klassiõpetaja erialal.

Hobideks on looduses viibimine, fotograafia, muusika, laulmine. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.

 

Ingrid

Ingridiga retkele minnes toimub õppimine nagu möödaminnes, nii et isegi aru ei saa. Retked on põnevad, kaasahaaravad, mängulised. Ingrid aktiivselt hetkel õppeprogramme läbi ei vii, kuid vahel kohtab teda siiski. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: Tore ja värvikas kuju, huvitavalt rääkiv.

Ingrid on õppinud Tartu Ülikoolis geograafiat, kuid bakalaureusekraadi omandas hoopis eripedagoogikas. On läbi teinud ka meditsiiniõe koolituse.

Hobideks on looduses kondamine, eriti lindude ja taimedega sõbrustamine, aiandus. Naudib muusikat, ujumist, uisutamist-suusatamist ning rattasõitu.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast.

Kadi

Kadi on veel uus tulija, läbi viinud õppeprogramme „Vapramäe“ ja „Vellavere“ ning saanud positiivse tagasiside õpetajatelt kui hea õpilastega suhtleja. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: tore ja osav juhendaja, südamlik. Kadi programmid on põhjalikult ettevalmistatud ning ka lõpetatud. Programmi lõppedes ei unusta ta uurimast, kui palju lapsed omandanud on. Tema suureks kireks on hobused ja hobustega tegelemine. Omades vankrit ja saani, viib läbi ka hobusõite soovijatele. Kadi on õppinud Eesti Maaülikoolis loodusturismi, seejärel keskendus enda kirele ning õppis Järvamaa Kutsehariduskeskuses hobuhooldamist ja viimaks leidis tee raamatupidamise juurde. Hetkel töötab raamatupidamisassistendina. Kadi hobideks on kokandus, aiandus ja lugemine.

 

Kristi

Kristi on suundunud muuseumitööle Tallinnasse, kuid vahel võib temaga kohtuda talvistel laternamatkadel. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast. Kristit on iseloomustatud kui särtsakat, rõõmsat, sõbralikku ja kõigiga arvestajat. Kristi on ajaloolase haridusega ja muuseumitöötaja verega. Meeldib reisida ja matkata Eesti sees ja kaugemalgi.

 

 

 

Katrin

Katrin aktiivselt enam matku pole teinud, kuna elu viis teda siitkandist kaugemale tööle ja elama. Katrin viis läbi peamiselt aktiivtegevustega matku- seiklusmatku. See, et niisugused matkad tema loomuga kokku käivad tuleb välja ka matkal käinute iseloomustustest. Katrini iseloomustamiseks kasutati märksõnu lõbus, ergas, aktiivne, asjalik ja julgustav.

Tema hobideks on metsajooks, matkamine (nii jalgsi, ratta kui kanuuga), kalastamine ja taliujumine. Perega meeldib ta vahel lihtsalt niisama nädalavahetustel telkimas käia. Omab magistrikraadi sotsioloogias.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2008. aastast.

 

 

 

 Külli

Külli on laia silmaringiga ja väga heade loodusteadmistega ning oskab neid ka kaasahaaravalt edastada. Loodusharidusega tegelejate seas oli ta üks esimesi. Meil viib ta läbi mullaelustiku-, putuka-, liblika-, „vee-elustiku“, „ööputukate“, „kopra-“, „jälgede jahil“, linnuprogramme Vapramäe ja Viti Järve matkaraja programme. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: juhendaja on väga tore ja teab millest räägib. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.a. Külli on TÜ Loodusteaduste magister (Bioloogia-didaktika) (MSc).

 Külli

Külli teeb ühtviisi hästi programme nii lasteaialastele kui suurematele õpilastele ja leiab nendega kiirelt ühise keele. Kuna Külli on tubli käsitööline ja hea kunstiandega, siis nii mõneski programmis on lisaks loodusele tal töövahendiks ka pliiatsid ja paber. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: emotsionaalne, lapsesõbralik, meeldiva hääletooni ja hea esitlusoskusega. VVV atesteeritud retkejuht alates 2014. a.

Vabal ajal naudib looduses olemist, paber- ja savikäsitööd; alates 2019 atesteeritud täiskasvanute koolitaja.

 

 

Lauri

Lauri huvitub kaasaegsest mugavustehnikast ja sedasi on välja kujunenud ka programm „Vidinaprogramm“, kus ta tutvustab nutiseadmetesse paigutatud rakenduste otstarbekat kasutamist. Olles lõpetanud Eesti Maaülikooli metsandusteaduskonna, omab ta teadmisi ka „Metsamajandusprogrammi“ läbiviimiseks. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: väga toetav juhendaja, väga hea rääkija, väsimatu, kaasahaarav. Lauri on loodusteaduse bakalaureus (metsanduses) (BSc) ja läbitud on õpetajakoolituse aastane õpe. Vabal ajal satub ikka ja jälle loodusesse kas jala, ratta või veesõidukiga. Viimasel ajal paeluvad looduse poolt üle võetud tööstusmaastikud ja – hooned. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.a.

Liina

Liina oskab õuesõppetunde põnevaks teha viies sinna sisse muusikaõpet ja sidudes teadmisi eri õppeainete vahel. Seda on tal lihtne teha, kuna ta õpetab koolis nii kunstiõpetusest, keemiat kui ka bioloogiat. Liina viib läbi õppeprogramme: „Muusika looduses“, „kevad“, „sügis“, „teod“, „metskits“, „tunnetusprogramm“. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: meeldiv, abivalmis, hästi suhtlev.  Liina omab TÜ diplomit bioloogias, on õppinud bioloogia õpetajaks, lõpetanud Tartu Kutsehariduskeskuse juuksuri eriala ja täiendanud end TLÜ kursusel “Sissejuhatus loomi kaasavatesse sekkumistesse.  VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast. Liina hobideks on kitarri mängimine ja loomadega tegelemine. Liina hoole all on Peedu kooli juures elavad ponid, minilambad, küülikud, kanad ja kalkunid. Liinal on neli last, kellega koos õpib ta iga päev midagi uut.

Mare

Mare on hea lugude vestja ja laialdaste loodusteadmistega. Lasteaiaõpetajana on ta hea lastega suhtleja ning oskab suurepäraselt siduda rahvatraditsioone loodusteadustega. Mare viib läbi õppeprogramme: „Lumejänese rada“, „orava aastaring“, „kevad“, „sügis“. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: malbe, salapärane, suurte ja huvitavate teadmistega soe suhtleja.

Mare hobideks on lugemine, veel naudib ta looduses käimist. Tema teadmised on olnud tihtipeale abiks uute ideede väljamõtlemisel seoses loodusmaja ja matkaradade arendamisega. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast.

Rein

Rein on sõbralik ja õpilaste huvidest lähtuv retkejuht. Alati valmis õppima ja uusi asju katsetama või oma lähenemisnurka muutma, kui õpilastel tundub igavaks minema. Reinu juhendamisel toimuvad õppeprogrammid: „Vapramäe“, „putukaprogramm“, „mullaprogramm“, „metskits“, „tunnetusprogramm“, „kobras“, „seljakotiprogramm“, „Vitipalu programm“, „Sügis“, „kevad“, „jäljed lumel“, „Vellavere“, vahel ka „päev looduses“. Harrastuskalamehena viib ta õpilasi ka kalastusretkedele. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: väga laialdaste teadmistega retkejuht, grupiga arvestav, huvitava jutuga. Rein on Põllumajandusteaduse magister (MSc). VVV atesteeritud retkejuht alates 2012. aastast.

Stiina

Stiina on hea kohaneja ja suhtlejana sulandunud retkejuhtide seltskonda viimasel aastal. Programmidel käinud on välja toonud arusaadavat õpetamist, sõbralikkust. Ta on lõpetanud Tartu Ülikoolis ökoloogia- ja elustiku kaitse bakalaureuse ja loodusainete õpetaja magistriõppe.

Hobid: Matkamine (eneseareng ja ellujäämisoskuste arendamine). Lugemine. Kogukonna- ja rõduaiandus, akvaristika. Muusika ja koorilaul. Sport (jooksmine, ujumine).

VVV atesteeritud retkejuht alates 2021 a.

 

 

Siiri

Siiri omab häid loodusteadmisi, elades ise looduse keskel ja on õppinud ka Maaülikoolis vastaval erialal. Siiri on lõpetanud Eesti Põllumajanduse Akadeemia agronoomia teaduskonna. Kuna ta tunneb hästi mesilaste hingeelu, siis viib ta selleteemalist õppeprogrammi läbi ka Vapramäel. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: väga sõbralik, teab väga palju taimede ja mesilaste kohta, laseb lastel ise avastada.

Siiri hobideks on kunst, kirjandus, aiandus ja looduses viibimine.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.a.

Taive

Taive on välja töötanud „tigude“-, „majandus looduses“, „sügis“- ja „kevadprogrammi“. Võimalusel viib ta läbi meil programme ja oskab seda teha kaasahaaravalt ja põnevalt. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: hea suhtleja, sõbralik, lapsest lähtuv.  VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.a. Taive omab TÜ Sotsiaaltöö magistrikraadi.

 

 

Triinu

Lemmikuteks on „päevakoera päev“ ja „inimese füsioloogia“. Meelistegevuseks on aktiivne liikumine, igapäevaseid kulgemiskilomeetrid kogunevad kas jalutades või joostes. Programmidesse toob ta samuti sisse liikumiselemente, lastes ka tubastel programmidel õpilastel aeg-ajalt tõusta ja ringi käia. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: lapsest lähtuv juhendamine, rõõmsameelne, loov, sõbralik, räägib põnevaid lugusid.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2007.a. Triinu on Haridusteaduse magister (bioloogiaõpetaja), Bakalaureus on omandatud keskkonnakaitse alal.

Eevi

Eevi aktiivselt õppeprogramme enam ei tee, kuid on toetajana ja abistajana alati olemas. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: sõbralik ja tasakaalukas.

Eevi on lõpetanud Eesti Põllumajandusakadeemia õpetatud agronoomina, enne seda käinud Olustvere Põllumajanduskoolis õppimas maastikuhooldust, keskkonnakaitset, ehisaiandust- ja mesindust. Oma erialal on ta ka töötanud, olles muuhulgas ka Elva linna haljastuse peaspetsialist.

VVV atesteeritud retkejuht alates 2008. aastast.

Vilja

Vilja aktiivselt enam õppeprogramme läbi ei vii, kuid võib juhtuda, et mõnel õppeprogrammil on võimalus temaga kohtuda. Tema programmid on erinäolised, põnevad, süsteemsed ja harivad. Õppeprogrammidel osalenud on teda kirjeldanud selliselt: Väga asjalik ja sõbralik, oskab teemat väga hästi ja arusaadavalt seletada ja tähelepanu koondada, hästi abivalmis. VVV atesteeritud retkejuht alates 2007. aastast.

Huvialadeks matkamine ja genealoogiaga.