Select Page

Elva jõe veetee

Elva jõe veetee kaart
Projekti teostamine
Marsruutide pikkused

VEETEE HELLENURMEST KUNI TARTU MARATONI SILLANI ON LÄBIMATU.
PALUME  VÄGA SEDA VEETEE LÕIKU MITTE KASUTADA!


Sihtasutus on tänulik vabatahtlikele, kes on valmis selle veetee lõigu puhastamisel appi tulema ja seda oma vahenditega puhastama!
Neil abivalmis inimestel soovitame endast ka VVV SA-le teada anda.
NB! Veetee puhastamine Hellenurme lõigul vajab eelnevat väga head kanuumatka kogemust ja oskusi, sest vool sellel lõigul on kiire ja puid ja risu on vees palju.

Soovitame kanuumatku alustada alates Vitipalu karjääri sillast. Soovitame enne matka alustamist kindlasti küsida lisainfot telefonil VVV SA 5088359.

 

Elva veetee – see on mitmekülgset seiklust pakkuv jõetee, mis esimestel kilomeetritel on kitsas, käänuline ja kiirevooluline. Veetee algus sobib seiklushimulistele matkajatele. Enne Elva linna läheb jõgi veidi laiemaks ja jõevool rahulikumaks, siit alates on jõgi sobilik igas vanuses matkajatele. Edasi sõites jääb jõele mitmeid vesiveskeid ning Keeri järv. Enne suubumist “Emajõe Jõeriiki” saab jõgi tasapisi laiust juurde. Mööda Emajõge edasi sõites jõuab matkaja Tartu linnani. Veeteele on rajatud puhke- ja telkimiskohad ning ööbimiseks on renoveeritud matkamaja. Iga matkaja saab valida endale huvipakkuva ja jõukohase matkamarsruudi. Veetee algusest Hellenurmest Tartusse jõudmiseks tuleb varuda vähemalt 3 matkapäeva.

Elva veetee läbib Elva-Vitipalu ja Vapramäe maastikukaitsealad ning Keeri-Karijärve kaitseala.

Männilinn Elva jääb ülikoolilinnast Tartust 25 km kaugusele. Elvast veetee algusesse Hellenurmesse on 10 km. Elva jõe pikkus on 72 km.

Veetee rajati projekti “Elva jõgi – veetee Emajõe jõerriiki” raames, mis sai toetust Phare vahenditest. Elva veetee puhkekohtade rajamist kaasfinantseeris SA Keskkonnainvesteeringute Keskus.
Omaosalus kaeti Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse, omavalitsuste (Palupera, Elva, Nõo, Konguta) ja Riigimetsa Majandamise Keskusega koostöös.