Select Page

Oleme Laulasmaa Kooli Klooga koolimaja 2. klassi õpilased. Meid on kokku 12 õpilast.  Kuna selle aasta matkamängu teema on liigirikkus, siis otsustasime meie, et seome teema lindudega. Eelkõige just sellepärast, et tutvust teha luikedega, kes on end luigeperedena Klooga järvele  sisse seadnud. 

Alustuseks tegime pildimängu, kus pidime ära arvama, millist lindu lähemalt vaatama hakkame. See õnnestus meil üllatavalt kiiresti. Edasi lugesime  kühmnokk- luige liigikirjeldust ning täitsime töölehe. Töölehelt leidsime tähesegadikust kühmnokk-luike puudutavad sõnad. Kui olime kõik olulise selgeks teinud, siis võisime minna juba Klooga järve äärde, et luiki lähemalt vaadata.  Meie õpilased on teadlikud, et luigeperele lähedale minna ei tohi, kuna luiged võivad olla üsna agressiivsed linnud. Eriti sellisel juhul, kui neil on vaja oma poegi kaitsta. Nii otsustasimegi, et vaatame luiki eemalt ning ei tee luigeperedele suuremat tüli. Ka eemalt vaadates oli näha armsaid  luigepoegi, kes polnudki  välimuselt sarnased sugugi täiskasvanud luigega. Kuna, aga olime eelnevalt juba põhjaliku ülevaate luikedest saanud, siis ei tulnud see meile üllatusena.

Luiged vaadatud, suundusime edasi, et mängida üheskoos rahvamängu “Haned, luiged, tulge koju!”. See mäng meeldib meile kõigile. Mängust ja jalutuskäigust  väsinuna,  oli aeg koolimajja tagasi minna. Milline liikumisviis oleks saanud selleks kõige parem olla? Loomulikult, ikka luigeparves ja üheskoos. 

Hiljem joonistasime ka toredad pildid luikedest. Algne plaan oli minna järgmisel päeval järve äärde tagasi, et luiki veelkord vaadelda ja samal ajal kauni looduse keskel joonistada. Kuna, aga esimesel matkapäeval oli luiki järvel väga palju, siis otsustasime, et joonistame pildid koolis. Ikka selleks, et nii ennast luikede eest kaitsta, kui ka mitte liialt luiki häirida.