Select Page

Juhend

MATKAMÄNGU JUHEND

LAE ALLA MATKAMÄNGU SEIKLUSPUNKTID SIIT!

Ühes matkamängu seikluspunktide nimekirjaga leiad ka punktide koordinaadid ning fotod, mis aitavad punktide asukohti hõlpsamini leida.

Matkamängu seikluspunktis tuleb teil jäädvustada täpsemalt samasugune foto nagu juhendis väljatoodud. Igal fotol peaks olema võimalusel terve tiim. Auhindade loosimises osalemiseks tuleb üles leida ning jäädvustada vähemalt kümme kontrollpunkti.

Seikluslikus matkamängus Elva Elamuste Radadel saab osaleda 1. maist kuni 1. oktoobrini 2020. Matkamängus osalemise täpse aja saate meeskonnaga endale sobival ajal valida. Matkamäng on mõeldud nii perekondadele, sõpruskondadele kui ka töökollektiividele. Matkamängus osalemiseks tuleb kokku panna vähemalt kaheliikmeline tiim.

Kuidas selguvad võitjad?

Matkamängu võitja selgitab välja žürii, kes annab igale meeskonnale punkte.

Ühe seikluspunkti läbimine annab meeskonnale 5 punkti. Samuti on võimalik igas seikluspunktis žürii käest juurde saada 3 lisapunkti.

Žürii annab punkte iga läbitud seikluspunkti kohta järgmiselt:

 • 5 punkti saab foto, kus peal on kogu meeskond ning mille asukoht on žüriiliikmete jaoks äratuntav
 • 1 lisapunkti saab foto, mis on žürii hinnangul täpselt originaali sarnane
 • 1 lisapunkti saab foto, kust särab vastu rõõmsameelsus, avastamisrõõm ja seikluslust
 • 1 lisapunkti saab foto, mille puhul meeskond on oma seikluspunkti jäädvustuse postitanud ka Facebooki või Instagrami kasutades häshtääge #elvaadventures #visitelva

Seega tuleb lisapunktide saamiseks natuke rohkem kogu meeskonnaga vaeva näha 😊

Kokku on võimalik läbida 32 seikluspunkti. Mida rohkem punkte läbitakse, seda rohkem punkte on võimalik koguda. Maksimaalselt saab seikluspunktide läbimisel koguda 160 punkti (32 seikluspunkti x 5 punkti), lisaks on võimalik teenida kuni 96 punkti (32 seikluspunkti x 3 lisapunkti). See tähendab, et maksimaalselt on võimalik saada kuni 256 punkti.

Matkamängu võitjaks osutub enim punkte kogunud võistkond. Võrdsete punktide korral on võitjaks enim kontrollpunkte läbinud võistkond. Kui kõik eelmised näitajad on võrdsed, loositakse auhinnad võrdseid punkte omavate võistkondade vahel.

Välja kuulutatakse kolm parimat meeskonda, kellele on ette nähtud põnevad auhinnad. Teised võistkonnad, kes läbivad vähemalt 10 seikluspunkti, osalevad loosiauhindade loosimises. Kõigi võitjatega võetakse korraldajate poolt otse ühendust.

Kuidas edasi toimida?

Kui sul tekkis soov osaleda seikluslikus matkamängus Elva Elamuste Radadel, siis toimi järgnevalt:

1) registreeri oma osalus

Et registreerida matkamängus osalemine, tuleb matkamängu kodulehel minna lingile „Matkamängule registreerimine“, kust leiad täpsemad juhised. Pärast registreerimist saabub teie meiliaadressile teade, et olete registreeritud osalemiseks matkamängus. Palume teil registreerides meelde jätta oma kasutajatunnus ja parool, mida saate edaspidi matkamängu raames läbitud seikluspunktide sisestamiseks kasutada.

2) Tule Elva Puhkepiirkonda seiklema!

3) Sisesta info läbitud seikluspunktide kohta

Selleks tuleb esmalt matkamängu kodulehel registreerides saadud kasutajatunnuse ja parooli abil sisse logida. Detailsema informatsiooni seikluspunktide sisestamise kohta leiad käesoleva juhendi lõpust.

4) Matka kokkuvõtte peab olema üles laetud hiljemalt 1. oktoobriks 2020

5) Võitjad tehakse teatavaks hiljemalt 22. oktoobril 2020.

Žürii vaatab saabunud kokkuvõtted üle, misjärel tehakse teatavaks auhindade võitjad. Võitjate nimekiri pannakse üles kodulehele auhindade alla ning www.visitelva.com/elvaelamused (meeskondade nimedega), lisaks teavitatakse võitjaid meilitsi. Auhindu saab lunastada maksimaalselt ühe aasta jooksul ehk 22. oktoobrini 2021 (tingimusel, kui auhinna väljapanija ei ole määranud teisiti). Auhinna realiseerimise aeg peab olema sobilik mõlemale osapoolele.

 

Kuidas sisestada infot läbitud seikluspunktide kohta?

 • Esmalt tuleb matkamängu kodulehel oma kasutajanime ja parooliga sisse logida, valides vasakpoolsest menüüst „Logi sisse“
 • Seejärel vali „Lisa uus sissekanne“
 • Pane matkamängu sissekandele pealkiri, kindlasti lisa pealkirja sulgudesse meeskonna nimi
 • Kokkuvõtte läbitud seikluspunktide kohta saad a) sisestada valgele teksti alale b) lisada eraldi pdf failina tekstikasti alla. Kokkuvõttes saate kirjutada, kuidas teie matk kulges, samuti lisada oma seiklusi, äpardusi, avastamisrõõmu
 • Lisa läbitud seikluspunktide fotod (vastav koht asub lehe lõpus). Üleslaetavad fotod peaksid olema kas jpg, png või gif formaadis.
 • Kui kõik on valmis, siis vajuta paremal olevat sinist nuppu avalda
 • Kui teil peaks esinema mingisuguseid probleeme, andke sellest teada aadressil turism@elva.ee või telefonil (+372) 733 0132/(+372) 56354033

*Matkamängu tegevustes on korraldajatel õigus meeskondade poolt tehtud fotosid kasutada.