Select Page

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus
Voika 23, Nõo, Tartumaa

PRESSITEADE
21. oktoober 2021

FOTOKONKURSS „MÄRKA MIND!“ – 2021 ON LÕPPENUD

Reedel, 22. oktoobril algusega kell 16.00 tehakse Waide motellis Tartumaal teatavaks Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud fotokonkursi „Märka mind!“ võitjad.

Konkursi eesmärgiks oli märgata ja jäädvustada looduses väiksemaid elus või eluta looduse elemente või midagi sellist, mida tavaliselt ei kohata. Olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist. Oluline on, et see, mida pildistati, nõudis eraldi märkamist või millel oli eriline saamislugu.

Žürii liikmed Arne Ader ja Urmas Tartes valisid parimad fotod 767 foto seast. Kokku osales konkursil 186 huvilist. Osalejaid oli peaaegu igast Eesti piirkonnast, lisaks osales kaks lätlast, kuueteistkümne fotoga. Märgatav osalejate arvu kasv oli vanimas vanusegrupis: osales ligi 40 inimest rohkem võrreldes eelmise aastaga.

A-vanuseklassis (kuni 11 aastased) osales 55 last. Žüriile edastati hindamiseks 149 fotot.
B-vanuseklassis (12-16 aastased) osales 36 last.Žüriile edastati hindamiseks 147 fotot.
C vanuseklassis (üle 17 aastased) osales 95 huvilist. Žüriile edastati hindamiseks 471fotot.

Konkursi raames antakse välja üks peapreemia ning igale vanuseklassile I, II ja III preemia, lisanduvad eripreemiad. Eripreemiad antakse ka internetihääletuse võitjatele.

Kohapeal on võimalik vaadata fotonäitust parimatest töödest. Väärtuslikke õpetussõnu jagab žürii esitlustega teemadel “Märkamine rajakaameraga” ja „.Märkamisi mägismaal“.

Fotokonkursi žürii liige Urmas Tartes: „Võib vist traditsiooniliselt öelda, et piltide valimine oli traditsiooniliselt keeruline. Tuleb ju iga pildi juures häälestada ennast sellele leidmislainele, mis pildistajale oluline tundus. Muidu neid erilistest erilisemaid märkamisi üles ei leia. Ka sellel konkursil leidsime pilte, mille kohta ka paljunäinud žürii liikmed said öelda, et pole sellist pildilugu varem näinud. Loodame, et valik õhutab kõiki vaatajaid ka ise oma erilisi asju tähele panema.“

Fotokonkursi läbiviimist rahastasid Leader programm, Loodusajakiri MTÜ, ajakiri Täheke ja Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus. www.vvvs.ee

Lisainfo: Urmas Tartes 506 4093, Arne Ader 514 8884, Triinu Pertels 52 54 172, Gea Järvela 5088 359