Select Page

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus

Voika 23, Nõo, Tartumaa

PRESSITEADE

18. oktoober 2018

FOTOKONKURSS „MÄRKA MIND!“ – 2019 ON LÕPPENUD

Reedel, 18. oktoobril algusega kell 16.00 tehakse Waide motellis Tartumaal teatavaks Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud fotokonkursi „Märka mind!“ võitjad. Seekordne konkurss oli kolmeteistkümnes.

 Konkursi eesmärgiksoli märgata ja jäädvustada looduses väiksemaid elus või eluta looduse elemente või midagi sellist, mida tavaliselt ei kohata. Olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist. Oluline on, et see, mida pildistati, nõudis eraldimärkamist või millel oli eriline saamislugu.

Žürii liikmed Arne Ader ja Urmas Tartes valisid parimad fotod 684 foto seast. Kokku osales konkursil 196 huvilist. Osalejaid oli peaaegu igast Eesti piirkonnast.

A-vanuseklassis (kuni 11 aastased) osales 82 last. Žüriile edastati hindamiseks 194 fotot.

B-vanuseklassis (12-16 aastased) osales 38 last.Žüriile edastati hindamiseks 133 fotot.

C vanuseklassis (üle 17 aastased) osales 76 huvilist. Žüriile edastati hindamiseks 357 fotot.

Konkursi 13. tegutsemisaastal muutus võistlus rahvusvaheliseks, osales 8 lätlast 30-ne pildiga. Lätist liitus konkursi korraldusega Gauja rahvuspark, kes pani välja eriauhinna Gauja rahvuspargis tehtud fotole.

Konkursi raames antakse välja üks peapreemia ning igale vanuseklassile I, II ja III preemia, lisanduvad eripreemiad. Eripreemiad antakse ka internetihääletuse võitjatele.

Kohapeal on võimalik vaadata  fotonäitust parimatest töödest.  Väärtuslikke õpetussõnu jagab žürii esitlusega teemal “liikide määramine”.

Fotokonkursi žürii liige Urmas Tartes: „Märka mind fotokonkursi pilte on väga huvitav hinnata. Siit käib läbi palju selliseid fotosid, mille juures jääb vaid imestada ja tunnustada inimeste nägemisoskust ja leidlikkust loodusest põnevat leida, pildile jäädvustada ja ka leitule kohta lugu kirjutada. Eriliste asjade märkamine on see, mis tõstab selle konkursi ühes põnevamaks Eesti loodusfoto konkursiks. Loogilise jätkuna senisele arengule toimus sel aastal konkurss esmakordselt rahvusvahelisena – kaasatud olid ka Läti fotograafid”.

Tänavuse aasta auhinnatud tööde seast leiame erilisi märkamisi taimede, putukate seente, lindude, tigude, kivide, lainete – kõige selle kohta, mis meid loodusse kutsub ja mis meile seal märkamist ja äratundmist valmistab. Seekordne konkursi peapreemia on oma visuaalses lihtsuses, kujundlikkuses ja detailitäpsuses otsekui pikk romaan sellest, kuidas eluringi kõikides osades on nii oma võlu.

Fotokonkursi žürii liige Arne Ader „Pildisaak oli ka seekord tulvil elurikkust. Pildilugusid lugedes torkas silma fotograafide huvi pildile jäädvustatud liikide osas, seetõttu tulebki lõpuõhtul esitlemiseks teema liikide määramisest”.

Fotokonkursi läbiviimist rahastasid Leader programm, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Loodusajakiri MTÜ, ajakiri Täheke, Kirjastus Koolibri, Photopont, Gauja Rahvuspark ja Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus.www.vvvs.ee

Lisainfo: Arne Ader 514 8884, Urmas Tartes 506 4093, Triinu Pertels 52 54 172, Gea Järvela 5088 359