Select Page

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus

Voika 23, Nõo, Tartumaa

PRESSITEADE

16. oktoober 2020

FOTOKONKURSS „MÄRKA MIND!“ – 2020 ON LÕPPENUD

Reedel, 16. oktoobril algusega kell 16.00 tehakse Waide motellis Tartumaal teatavaks Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutuse poolt korraldatud fotokonkursi „Märka mind!“ võitjad. Seekordne konkurss oli neljateistkümnes.

Konkursi eesmärgiks oli märgata ja jäädvustada looduses väiksemaid elus või eluta looduse elemente või midagi sellist, mida tavaliselt ei kohata. Olgu need siis putukad, linnud, loomad, taimed, seened, marjad, lehed või midagi täiesti eriskummalist. Oluline on, et see, mida pildistati, nõudis eraldimärkamist või millel oli eriline saamislugu.

Žürii liikmed Arne Ader ja Urmas Tartes valisid parimad fotod 566 foto seast. Kokku osales konkursil 148 huvilist. Osalejaid oli peaaegu igast Eesti piirkonnast, lisaks osales neli lätlast, viie fotoga.

A-vanuseklassis (kuni 11 aastased) osales 56 last. Žüriile edastati hindamiseks 143 fotot.

B-vanuseklassis (12-16 aastased) osales 34 last.Žüriile edastati hindamiseks 134 fotot.

C vanuseklassis (üle 17 aastased) osales 58 huvilist. Žüriile edastati hindamiseks 289 fotot.

Konkursi raames antakse välja üks peapreemia ning igale vanuseklassile I, II ja III preemia, lisanduvad eripreemiad. Eripreemiad antakse ka internetihääletuse võitjatele.

Kohapeal on võimalik vaadata  fotonäitust parimatest töödest.  Väärtuslikke õpetussõnu jagab žürii esitlusega teemal “Märkamisi”.

Fotokonkursi žürii liige Arne Ader: „Meid ümbritsev ja meiega võrgustunud elurikkus üllatab alati ja erilisel moel. Tänavune pildisaak oli küll kasinam kui eelmisel aastal, ent eriliselt põnevaid pildilugusid justkui vähem ei olnud. Piltide saamislugudest jäi silma tore tõsiasi, et noortele fotograafidele on tublideks assistentideks nende vanemad: laps saab varitsusonnis seni keemiat õppida, kuni ema talle sosistab: “karu on kohal!”

Fotokonkursi žürii liige Urmas Tartes lisab: „Kasinam oli pildisaak ennekõike talvepiltide osas. Mis teha, kui kena lumeaega möödunud talvel oli napilt.“

Fotokonkursi läbiviimist rahastasid Leader programm, Eesti Kultuurkapitali Tartumaa ekspertgrupp, Loodusajakiri MTÜ, ajakiri Täheke, Photopont ja Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus.www.vvvs.ee

Lisainfo: Urmas Tartes 506 4093, Arne Ader 514 8884, Triinu Pertels 52 54 172, Gea Järvela 5088 359