Select Page

Pildileht Odamees 1929. Vaade Vapramäelt Meeri mõisa vallamaja ja magasiait

Vapramäe-Vellavere-Vitipalu Sihtasutus kuulutab välja kogumisaktsiooni Vapramäe ja selle lähiümbruse vanade fotode ning lugude kogumiseks. Ootame fotosid läbi aegade Vapramäel matkamisest, suusatamisest, toimunud sündmustest, olulistest paikadest. 

MIDA OOTAME: Vaated Vapramäele, põnevad paigad nagu Vapramäe pärn või hiinlaste haud, Vapramäe lael toimunud laagrid, etendused.

Pilte lähiümbrusest, näiteks: Peedu, Peedu veski, Peedu linnamägi, Tõravere observatoorium, Tõravere kool ja veski, Tõravere kõrts, Tõravere vana vallamaja ja magasiait. Samuti sillad erinevatest aegadest. Piltidel võib olla ainult paigad, aga väga ootame ka fotosid inimestega – kuidas ja kellega on läbi aegade Vapramäel matkatud, suusatatud, puhatud. 

Ootame ka toredaid  mälestusi ja lugusid Vapramäest ja selle lähiümbrusest. Pane kirja ja saada meile!

KUS KASUTAME: Fotosid kasutame Vapramäe uute raja infotahvlite ja näituse tegemisel. 

Ootame väga panust kohalikelt inimestelt ja kõigilt teistelt Vapramäel ja selle ümbruses matkanud inimestelt üle Eesti. Igale annetajatele väike meelespidamine ja kutse Vapramäe uue raja avamisel.

Oleme valmis abistama piltide sisse skaneerimisega, kui sul on endal kodus skanner, siis saad pildid otse meile saata. Võimalusel palume fotode skanneeringud saata JPG või TIFF formaadis. 

Antud projekti jaoks ootame fotosid kuni 31. juuni 2021, aga fotod on oodatud ka edaspidi, et tekiks tore arhiiv ka järgmiste näituste tegemiseks. 

Kui sul on pilte, siis võta meiega julgesti ühendust: Gea Järvela, tel 5088359, või sihtasutus@vvvs.ee