Loovad ja metoodilised vahendid õppeprogrammide loomisel
Koolitus toimub Vapramäe loodusmajas. Koolitust saab kutsuda ka kohapeale.
Koolituse pikkus 6 tundi
Koolitusel tutvustataks erinevaid metoodilisi vaheneid ja võimalusi, mida kasutada programmide läbiviimisel, nuusutamine, katsumine, kompimine. Paljud metoodilised vahendid katsetatakse ise läbi ja koolituse lõpuks saab iga üks ise ka luua metoodilise vahendi/metoodika oma loodava/loodud programmi juurde.
Koolituse eesmärk: õppida looma loodusõppe või haridusprogrammide juurde õppe ja ainekava toetavad metoodilised vahendid, mis oleks ka põnevad ja mängulised.
Koolituse sihtgrupp: Loodusharidus- ja muude programmide loojatele ja läbiviijatele. Keskkonnahariduskeskuste õppeprogrammide läbiviijad, õpetajad, loodusgiidid, matkajuhid, muuseumi ja raamatukogutöötajad.
Koolituse sisu. Sageli uute õppeprogrammide loomisel oleme hädas, tekstid ja materjalid on koos, aga ei ole piisavalt aktiivset tegevust, mängu, metoodilist vahendit, mis aitaks programmi elavdada, õpitut kinnistada või sissejuhatavat tegevust järgmisse ülesandesse. Sellel koolitusel teeme praktiliselt läbi mitmed metoodilised tegevused, mida saab enda programmide õppeloomisel kasutada. Paljud neist metoodilistest vahenditest ja metoodikatest on universaalsed, mida saab kasutada loodushariduses, raamatukogus, koolis või muuseumis.
Teemad: Loodusharidus, metoodikad metsas ja klassis, mida kasutada, millise programmi juures, kuidas leida õige metoodiline vahend, kuidas vahendeid luua ja kombineerida.
Koolitaja: Muuseumipedagoog ja muuseumimetoodik Kristi Paatsi. Kristi on töötanud enam kui 15 aastat Tallinna suurtes muuseumides ja loonud ja läbi viinud haridusprogramme paljudel teemadel alates loodusest, läbi ajaloo kuni mööblini. Kristi on tugev praktik erinevate metoodiliste vahendite loomisel ja katsetamisel.
Edukas koolituse läbija:
- On teadlikum õppe- ja ainekava toetavatest programmi loomest.
- On teadlik, kuidas luua metoodilisi vahendeid enda loodud loodus-, raamatukogu- või muuseumitunni juurde.
- On teadlik, milliseid vahendeid kasutada, kust neid leida jne.
- Mõtleb loovalt programmide loome juures.
- Kasutab erinevaid metoodikaid ja on julge looma ise metoodilisi vahendeid programmidesse.
Koolituse maksumus on 520 eurot. Koolituse maksumus ei saisalda toitlustust.
Lisainfo: Vapramäe-Vellavere-Vitipalu SA, sihtasutus@vvvs.ee. Tel 5254172