Select Page

Kevadet otsimas!

Lasteaed asub Toomemäe läheduses, seepärast otsustasid Sinililled matka sinna korraldada. Oleme liitrühm ning pidime arvestama sellega, et tore oleks nii kõige pisemal,  kui ka kõige suuremal lapsel. Matka ühildasime lastele emakeelepäeval antud lubadusega minna vaatama Kristjan Jaak Petersoni kuju. Kevadet plaanisime otsida töölehe “Kevad linnas” (Tark rebane) järgi.

Matka alustades lasteaiast panime tööle Samsungi terviseäpi, et pärast näha mitu kilomeetrit meie matk pikk oli ja missuguse ringi me Toomemäel tegime. Toomemäel asusime kevade tunnuseid otsima. Lapsed pildistasid erinevaid nende arvates olulisi kevade tunnuseid. Toimus ka kohtumine Kristjan Jaak Petersoniga. Siis suundusime Musumäele, kus lapsed täitsid vaatluslehed.

Musumäelt läksime Kassitoomele. Lapsed nautisid liu laskmist ja alt orust üles ronimist. Edasi piiritlesime pargis kindla territooriumi ja vaatlesime seal kasvavaid puid. Lapsed joonistasid paberile erinevate puude koort.  Enne pargist lahkumist sõid lapsed kommi ja toimus arutelu “Mida teha kommipaberitega matkal?” Asusime teele lasteaia poole. Lapsed tulid rõõmsalt lauldes “Põdra maja” lasteaeda tagasi, kus sulgesime Samsungi terviseäpi. Lasteaias lahendasid suuremad lapsed ussmõistatuse “Kuhu me tahame veel matkama minna”, mille vastuseks oli “METS”.

Pildid:

 1. Lumi sulab
 2. Tärkav rohi
 3. Ere päike
 4. Tärkavad pungad
 5. Kummikud
 6. Kevadine taevas
 7. Lõbustused Kassitoomel
 8. Lõbustused Kassitoomel
 9. Vaatlusleht “Kevad linnas”
 10.  Ussmõistatus
 11. Tühi teokoda
 12. Pikad kevadised varjud
 13. Vulisevad veed
 14. Tärkavad lumikellukesed