Select Page

Üpris märkamatult on meil aeg jõudnud märtsi keskpaika, päev pikeneb kiiresti ja kalendri järgi kevad kohe algmas. Valgus hakkab pimeduse üle võitu saama ja tavaliselt ilmuvad esimesed tõelised kevade märgid. Millised need kevade märgid on, kuidas nad kajastuvad linna looduses?

Meil on liitrühm, lapsi vanuses 2-7. Hommikuringis lastega arutasime, millised on kevade tunnused? Vastuseid oli väga palju ja põnevaid. Lapsed leidsid väga häid tunnuseid raamatute ja piltide kaasabil: karu ärkab (emakaru toidab poegi), mesilane lendab ja otsib lilli, sisalik, rästik tulevad välja, linnud saabuvad ja hakkavad pesa tegema. Õpetaja pakkus välja, et võiksime teha matka ja vaadata, kas neid märke ka meie teele jääb.

Otsustasime minna matkale lasteaia ümbrusesse. Me ei plaaninud pikka matka, kuna meil on ka väga noori rühmalapsi. Eesmärk oli jõuda Tartu Vanemuise parki, kus asub  ka Jakob Hurda monument. Lapsed pidid olema kogu matka aja väga tähelepanelikud kevade märkide osas. Esimesed kevade märgid olid juba väravast välja minnes: lumikellukesed õitsesid, põõsastel esines pungi. Pargis oli lumi hakanud sulama, lapsed veendusid, et õhukese jää all oli vesi. Pargis asuval tiigil oli veel jääkate. Palju oli rohelisi varsi maa sest välja tulnud. Tegime ühise pildi ka mälestusmärgi juures, mis oli madalast graniitalusest ning sellel paiknevast toolil istuvast ja lahtist raamatut käes hoidvast keeleteadlase graniitskulptuurist.

Tegime fotosid ka läbi päikesekiirte! 

Päikeselise päevaga oli hea matkata mitu kilomeetrit. Lastel oli väga põnev ja muljeid jagati veel hiljemgi.