Select Page

Kuusekäbikese rühmas toimetavad 2-3aastased aktiivsed, uudishimulikud ja rõõmsad lapsed. Sügisest alates oleme lastega looduses rännanud päris palju. Eriti sagedasti külastame lasteaia metsarada, et õpetada lapsi märkama looduses toimunud muutusi erinevate aastaaegade puhul. Seega ei tulnud sugugi üllatusena, et peale ametlikku kevade saabumist planeerisime sammud seada taas oma lemmikule metsarajale, veendumaks, et ka sinna hakkab tasapisi kevad saabuma.

Matkale eelnevatel päevadel vestlesime kevade tunnustest. Külvasime rühmas erinevaid seemneid ning torkasime ka sibulad mulda. Ilmad olid siis väga kevadised ja soojad ning lootsime mõnusat matkailma ka planeeritud päeval. Kahjuks oli küll ilm meie matkapäeval veidike jahedam, kuid see ei vähendanud mitte üks raas meie elevust matkapäeva üle.

Kuna matkaks valmistumine võttis veidi aega, siis otsustasime oma rühma hommikuringi enne metsa suundumist õues läbi viia. Pisikestele Kuusekäbikestele oli hommikuring õues esimest korda. Tuletasime seal veel meelde, mis on meil plaanis, kuhu me läheme ja mida kaasa võtame.

Metsarajale astudes leidsime kohe lasteaia võrkaia tagant ilusad valged kevadekuulutajad- märtsikellukesed. Edasi liikudes jäi meile teele pisikene asfaldijupp, kus mängisime soojenduseks ka ühe liikumismängu. Seejärel jätkasime oma teekonda, tehes väikeseid peatusi erinevates kohtades. Vestlesime enne matkale suundumist ka prügist, mis lume sulades kipub välja tulema. Võtsime kaasa kummikindad ja prügikoti ning korjasime lastega päris palju prügi. Arutlesime selle üle, et miks ei tohiks prügi metsa alla visata ja mida meie saame teha, et linnud ja loomad saaksid puhtas metsas elada ning taimed kasvada. Kuulasime linnulaulu, mida oli metsas juba kenasti kuulda. Päris palju nägime ka kevadtormide poolt räsitud puid. Meie lemmikkivid ei olnud enam suure lume all ja sai neid hoolega paitada. Mida meetreid edasi, seda tühjemaks kõht läks. Väikese grilli peal valmis meil kerge matkasnäkk- toki otsas viiner ja vahukomm. Lisaks veel kaasavõetud soe tee. Teel lasteaia poole leidsime veel lumikellukesigi. Mõnus matkapäev lõppes prügikoti viimisega prügikasti, päikese pai saanud punaste põskede ning mõnusa aeglase kulgemisega oma rühma ukse poole. 

Matkal käisid Põltsamaa Valla Lasteaia Tõrukese õppekoha Kuusekäbikese rühma lapsed koos õpetajatega (Merje Tuhkur, Annika Sormunen, Kaie Väster).

Ilusat kevadet!